Bizden Haberler

Eker, Ambalajlarıyla Otizm Farkındalık Ayı’na Dikkat Çekiyor

28 Haziran 2022

2018 yılından beri Tohum Otizm Vakfı ile birlikte Türkiye’deki ilk ve tek iş koçu destekli istihdam modeli olan “Otizmli Bireyler İş Gücünde” modelini yürüten Eker, Otizm Farkındalık Ayı olarak kabul edilen nisan ayında ambalajlarında otizme dikkat çeken bir tasarım değişikliği gerçekleştirdi. Eker, özel tasarımlı ambalajlarında otizmli çalışanların üretimindeki katkısını vurgulayarak “Bu ürünün sofranıza ulaşmasında otizmli bir çalışanımızın emeği var” mesajını veriyor.

Bursa’daki fabrikasında iş koçlarının desteği ile 10 otizmli bireyi istihdam Eker, bu sayıyı 12 kişiye çıkarmayı ve birçok farklı sektör için uygulanabilir nitelikte kurguladığı bu projeyle iş dünyasına ilham vererek otizmli bireylerin istihdamının yaygınlaşmasına öncülük yapmayı hedefliyor.

Eker’in özel temalı ambalajları; Kefir (1000ml), Ayran (1000ml – 300ml), Süzme Yoğurt (900g), Kova Yoğurt (2000g) ve Efsane Yoğurt (750g) ürün seçenekleriyle, Otizm Farkındalık Ayı olarak kabul edilen nisan ayı boyunca market raflarında tüketicilerle buluşacak. 

Diğer Haberler

8 Haziran 2023

Devamını Oku
1 Nisan 2023

Devamını Oku